پیامک تلفن ثابت | سامانه ارسال انبوه با خط ثابت | پیش شماره 021 و 026

پیش از شروع باید توضیح کوتاهی راجع به این تکنولوژی به شما ارائه دهیم. امکان ارسال و دریافت پیامک از طریق تلفن ثابت، از سال 1390 فعال شده و اگر گوشی تلفن ثابت شما از این قابلیت پشتیبانی کند، به‌راحتی می‌توانید با استفاده از همان دستگاه به تلفن‌های همراه یا سایر خط‌های ثابت دارای این قابلیت، پیامک ارسال کنید.

نکته مهم این است که در این روش امکان ارسال پیامک انبوه وجود ندارد و باید گفت پیاثا تنها برای استفاده‌های شخصی و محدود طراحی شده است. برای استفاده از پیاثا، باید نرم‌افزار را از سایت مخابرات دانلود کرده و آن را بر کامپیوتر خود نصب کنید. نرم‌افزار پیاثا یک نرم‌افزار کاربردی و راحت است و با کمی بررسی می‌توانید به‌راحتی اولین پیام خود را از طریق آن ارسال کنید. تعرفه هر پیام ارسال‌شده نیز همراه با قبض ماهیانه، برای شما محاسبه می‌شود.

 

پس از ثبت نام و برای شروع کار، یک موضوع مهم وجود دارد که باید به آن بپردازیم. تعرفه پیامک انبوه تلفن ثابت با توجه به پنل انتخابی تغییر می‌کند. 4 بسته مختلف پیامک انبوه وجود دارند. این بسته‌ها که بسته پایه، اقتصادی، شرکتی و تجاری نام دارند، هر کدام مزایای مختلفی را در اختیار کاربر قرار می‌دهند. برای مثال دو حالت شرکتی و تجاری امکانات خاص مثل نظرسنجی را نیز پشتیبانی می‌کنند و اگر به این قابلیت‌های نیاز ندارید و قرار است از پیامک تلفن ثابت تنها برای اطلاع‌رسانی استفاده کنید؛ مدل‌های پایه یا اقتصادی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

پیامک تلفن ثابت به همراه از چندین روش قابل انجام است و برای شروع باید میزان نیاز خود را بسنجید. اگر تنها به ارسال پیام‌های محدود نیاز دارید، با خرید تلفن‌هایی مجهز به این قابلیت، می‎توانید پیام‌های خود را ارسال کرده و یا دریافت کنید. البته ارسال پیامک تلفن ثابت به‌صورت انبوه کمی متفاوت است و به ثبت نام اولیه نیاز دارد.

برای این کار تنها باید در سامانه پیامک اینترنتی عضو شده و برای داشتن یک خط پیامک اختصاصی 021 و 026 اقدام کنید. سامانه ارسال پیامک تلفن ثابت تهران 021 بوده و 026 برای شهرهای کرج و یا البرز کارایی دارد.

با اینکه ارسال پیامک تلفن ثابت از سال 1390 راه‌اندازی شده است، اما هم‌چنان به‌صورت محدود و تنها از سوی شرکت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. آشنایی بیشتر با این روش اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی، می‌تواند باعث گسترش کار مجموعه‌های زیادی شود و سود فراوانی در پی داشته باشد. ارسال پیامک از طریق شماره تلفن ثابت به 3 روش قابل انجام است که باید با توجه به شرایط خود یکی از آن‌ها را برگزینید و در ادامه به بررسی هر کدام از آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

تعرفه پیامک انبوه تلفن ثابت و نحوه فعال‌سازی آن

 

عدم درج اطلاعات تماس

هر دو روشی که پیش از این نام بردیم، برای ارسال پیامک‌های محدود و شخصی مناسب بودند و اگر شما صاحب یک کسب‌وکار هستید، طبیعی است که به دنبال یک راه بهتر برای معرفی مجموعه‌تان باشید. ارسال پیامک خط 021 همان چیزی است که به آن نیاز دارید و با کمک آن می‌توانید ارسال پیامک از خط تلفن ثابت به تلفن‌های همراه را در تعداد بسیار بالا انجام دهید.

 

هزینه برابر

البته که نمی‌توان این روش را کاملا ایده‌آل و بی‌نقص دانست. شاید تنها مشکل واقعی ارسال پیامک با تلفن ثابت را باید نیاز به داشتن پروانه کسب یا جواز کسب دانست. برخلاف ارسال پیامک اینترنتی انبوه که هر فردی با هر کسب‌وکاری می‌تواند از آن استفاده کند، ارسال پیامک انبوه شماره ثابت تنها با داشتن یک مجموعه یا کسب‌وکار معتبر و مجوزدار امکان‌پذیر است. هرچند این مورد باعث می‌شود که مزاحمت‌ها و ارسال پیام‌های مشابه به کمترین حد ممکن برسد و برای صاحبین مشاغل مختلف، یک امتیاز مثبت است.

در این روش به اتصال اینترنت نیازی ندارید و تنها باید دستگاه تلفن ثابت شما، قابلیت ارسال و دریافت پیامک را داشته باشد. نکته مهم بعدی این است که در این روش و برای ارسال پیامک با خط ثابت به پرداخت هزینه اولیه نیازی نیست و فقط باید دستگاهی را داشته باشید که از این قابلیت پشتیبانی کند. در مرحله بعد باید تنظیمات لازم را اجرا کنید تا امکان ارسال پیامک با شماره ثابت برای شما فراهم شود.

پیش‌شماره 021 برای پیامک انبوه تلفن ثابت تهران استفاده می‌شود و اگر به پیامک انبوه تلفن ثابت کرج نیاز داشته باشید، می‌توانید از پیش‌شماره 026 استفاده کنید، درصورتی که در سایر شهرها حضور دارید و برای مثال به پیامک انبوه تلفن ثابت اصفهان نیاز داشته باشید، باید از شماره‌های دلخواه با پیش‌شماره‌های ثابت 021000  و 026000 استفاده کنید.

 

پیامک تلفن ثابت

این قابلیت برای ارسال پیام‌های شخصی و محدود به هیچ مجوز و نرم‌افزار خاصی نیاز ندارد و تنها با کمک خود دستگاه قابل انجام است. البته اگر تصمیم دارید از این قابلیت به‌صورت انبوه استفاده کرده و کسب‌وکار خود را با این روش تبلیغ کنید، طبیعی است که به پنل‌های ارسال پیامک انبوه نیاز خواهید داشت که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

پیش از بررسی شرایط و البته تعرفه پیامک انبوه تلفن ثابت باید مزایا و معایب آن را با هم مرور کنیم و درک کنیم ارسال پیامک با این روش، چه برتری‌هایی نسبت به ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی دارد. یکی از مهم‌ترین موارد را کمی پیش‌تر نام بردیم، با افزایش تبلیغات مجموعه‌ها، اغلب مخاطبین تمایلی به خواندن محتوای پیام‌های تبلیغاتی ندارند و ممکن است حتی پیش از مطالعه پیام شما، آن را حذف کنند.

برای استفاده از سامانه ارسال پیامک تلفن ثابت ابتدا باید یک پنل پیامک اینترنتی را از سرویس‌دهنده‌های معتبر بخرید و پس از آن با ارسال یک درخواست، نسبت به فعال‌سازی خط ثابت برای ارسال پیامک اقدام نمایید. خرید یک پنل پیامک اینترنتی کار چندان سختی نیست و تنها باید شرایط و ویژگی‌های مورد نیاز خود را بسنجید و نسبت به آن بهترین گزینه ممکن را انتخاب و سپس خریداری کنید.

از طرفی در زمان ارسال پیامک تلفن ثابت دیگر نیازی به درج شماره تلفن مجموعه در پیام خود نخواهید داشت و کاراکترهای موجود را می‌توانید به کلمات دیگری برای معرفی خود اختصاص دهید.

 

برندینگ

در این شرایط ارسال پیامک انبوه تلفن ثابت علاوه بر ایجاد حس اطمینان بیشتر نسبت به شماره‌های معمول تبلیغاتی، باعث کنجکاوی مخاطب شده و احتمال خواندن پیام را افزایش می‌دهد. از سوی دیگر ارسال پیامک با شماره ثابت این امکان را به مخاطب می‌دهد که به‌صورت مستقیم با همان شماره تماس بگیرد و یک راه ارتباطی کاملا شفاف بین مشتریان و مجموعه ایجاد خواهد شد. علاوه بر تماس تلفنی، در این حالت مخاطبین می‌توانند پیامک محتوایی به شما ارسال کنند و دریافت پیام‌ها نیز از طریق سامانه ارسال پیامک به‌راحتی امکان‌پذیر است.

 

ارسال پیامک انبوه با شماره شخصی

 

شرایط ارسال پیامک با تلفن ثابت

بدون شک و در دراز مدت، هزینه تبلیغات اهمیت بسیار زیادی خواهد یافت و برای داشتن یک تبلیغات موثر و کارآمد، باید هزینه مناسبی نیز برای آن صرف شود. مهم‌ترین مزیت ارسال پیامک انبوه تلفن ثابت را باید برابر بودن هزینه‌های ارسال پیامک فارسی و انگلیسی نامید. در تمام اپراتورهای دیگر، هزینه پیامک انگلیسی دو و نیم برابر هزینه ارسال پیامک فارسی است و این مسئله در طولانی‌مدت باعث افزایش شدید هزینه‌ها خواهد شد. خوشبختانه در این سامانه فرستادن پیام انگلیسی و فارسی با یکدیگر برابر است و بدون هیچ نگرانی می‌توانید متن مورد نظر خود را برای جامعه هدف انتخاب کنید.

مهم‌ترین مزیت ارسال پیامک انبوه با شماره شخصی را باید افزایش اعتبار مجموعه نسبت به حالت تبلیغاتی و با پیش‌شماره‌های معمول دانست. اگر شما هم جزو افرادی هستید که مایل به تبلیغ یا معرفی خود با پیامک اینترنتی هستید، توصیه می‌کنیم این کار را با استفاده از پیامک تلفن ثابت انجام دهید و از مزایای آن بهره ببرید.

طبیعی است برای ارسال پیامک تبلیغاتی با خط ثابت به ثبت نام اولیه نیاز داشته باشید. برای ثبت نام به‌عنوان یک شخص حقیقی، باید این مدارک به سرویس‌دهنده مورد نظرتان را ارائه دهید:

 1. تصویر کارت ملی و شناسنامه
 2. تصویر قبض تلفن ثابت (در صورت امکان)
 3. تصویر مدرک کسب‌وکار به نام متقاضی (جهت فعال‌سازی شماره متناظر حقیقی، مدرک کسب‌وکار الزامی است.)
 4. تصویر اجاره‌نامه با کد رهگیری معتبر (درصورتی‌که متقاضی مستاجر باشد.)
 5. تصویر از چهره متقاضی شماره غیرمتناظر با کارت ملی و این نوشته: «جهت احراز هویت پیامک آسانک، مسئولیت ارسال کلیه محتوا با شماره پیامک … را می‌پذیرم. نام و امضاء». توجه داشته باشید که این گزینه فقط برای متقاضی شماره غیرمتناظر الزامی است.

پس از انجام همین مرحله، اولین ارسال پیامک با تلفن ثابت خود را به‌راحتی به پایان رسانده و باید منتظر نمایش عبارت Successful باشید. در صورتی که پیام به گیرنده برسد، پیام Delivery به شما اعلام خواهد شد.

با وجود اینکه ارسال پیامک با تلفن ثابت مزایای زیادی دارد، اما ممکن است افراد مختلفی ترجیح دهند که از روش ارسال پیامک انبوه با شماره شخصی (شماره‌ای مشابه شماره تلفن همراه شخص) استفاده کنند.

هنگامی که با شماره ثابت 021 پیامک انبوه ارسال می‌کنید، اطلاعات تماس مجموعه شما در بخش فرستنده ظاهر شده و به درج اطلاعات تماس نیازی نخواهید داشت. همین موضوع کوچک باعث می‌شود کاراکترهای بیشتری در اختیار داشته باشید و یا هزینه کمتری در ازای هر پیامک بپردازید. از سوی دیگر مخاطب‌تان به‌راحتی می‌تواند با همان شماره ارسال‌شده تماس بگیرد و یا پاسخ خود را به‌صورت متنی بفرستد.

 

پیامک انبوه شماره ثابت تهران

برای شروع در منوی دستگاه عبارت SMS Center را پیدا کنید و در دو بخش Deliver و Submit، شماره 9717000 را وارد کنید. تنها با انجام همین گام تنظیمات ارسال پیامک از خط ثابت را به‌اتمام رسانده و پس از آن باید پیام خود را بنویسید.

ارسال پیامک انبوه برای معرفی برند یا تبلیغ محصولات مختلف، طرفداران بسیار زیادی دارد و در واقع همه ما روزانه پیامک‌هایی با این مضمون دریافت می‌کنیم. این مسئله چنان در بین کسب‌وکارهای مختلف محبوب شده که باید گفت اغلب مشتریان در زمان دریافت پیامکی با پیش‌شماره‌های 2000، 3000 و یا سایر شماره‌های مشابه، ممکن است توجه زیادی به محتوای ارسال‌شده نداشته باشند. برای حل این معضل و البته افزایش توجه مخاطبین، می‌توانید از ارسال پیامک تلفن ثابت استفاده کنید. شاید این موضوع در نگاه اول تعجب شما را برانگیزد اما باید بگوییم که ارسال پیامک با تلفن ثابت یکی از جذاب‌ترین شیوه‌های تبلیغ مجموعه‌های مختلف است که به هیچ ابزار و سخت‌افزار خاصی نیاز ندارد و هر کسب‌وکاری تنها با خریداری یک پنل پیامک اینترنتی می‌تواند از این ویژگی جذاب بهره‌مند شود. در این‌جا قصد داریم مهم‌ترین نکات و شرایط ارسال پیامک با خط ثابت را با هم بررسی کنیم، اگر شما نیز می‌خواهید از این شیوه برای تبلیغ محصولات یا معرفی برندتان استفاده کنید، همراه ما باشید.

اگر صاحب یک مجموعه و یا کسب‌وکار کوچک هستید، تنها همین مدارک برای ثبت نام کافی است و با ارائه آن‌ها به شرکت‌های سرویس‌دهنده، می‌توانید پیامک انبوه تلفن ثابت خود را فعال کرده و ارسال پیامک با شماره دلخواه را آغاز کنید.

 

جمع‌بندی نهایی

 

ارسال پیامک انبوه تلفن ثابت برای شهرهای مختلف

سامانه ارسال پیامک تلفن ثابت با مبلغی در حدود 10 هزار تومان برای پنل پایه آغاز می‌شود و در بیشترین حالت خود به حدود 3 میلیون تومان می‌رسد. البته به خاطر داشته باشید که هر پنل با توجه به تعداد پیام‌های ارسالی، قابلیت‌ها و حتی شرکت سرویس‌دهنده ممکن است قیمت متفاوتی داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید صفحۀ راهنمای گام‌به‌گام فعال‌سازی پنل پیامک در آسانک را بخوانید.

اگر بخواهید پیامی را بخوانید که به شما ارسال‎شده، باید دکمه Read را بفشارید. در این صورت آخرین پیام دریافتی را خواهید دید.

با تمام این توضیحات باید بگوییم که اگر قصد دارید در تهران از خدمات ارسال پیامک با تلفن ثابت استفاده کنید، بهترین پیشنهاد برای شما استفاده از خط پیامک اختصاصی 021 و 026 است. شاید برای شما نیز این سوال ایجاد شده باشد که چرا باید این کار را انجام داد و مزیت ارسال پیامک تلفن ثابت با پیش‌شماره 021 چیست؟ در این‌جا به‌اختصار موارد مهم را با هم مرور خواهیم کرد.

برای نوشتن پیام نیز این موارد را به‌ترتیب انجام دهید. ابتدا دکمه Write را فشار دهید. به دکمه‌های شماره‌گیر توجه کنید و حروف موجود روی آن‌ها را بررسی کنید. با کمک آن‌ها و همانند تایپ‌کردن با گوشی‌های قدیمی، پیام خود را بنویسید. پس از اتمام پیام، دکمه OK را فشار دهید. در مرحله بعد شماره مقصد را وارد کرده و دوباره OK را بفشارید.

 

مزایا و معایب پیامک تلفن ثابت

 

نحوه فعالسازی پیامک خط ثابت

پیاثا یکی از روش‌های ارسال پیامک با شماره ثابت به تلفن همراه و یا به تلفن ثابت است که از سوی شرکت مخابرات عرضه شده است. این نرم‌افزار بدون نیاز به اینترنت و تنها از طریق مودم کامپیوتر، می‌تواند پیام‌های شما را ارسال و یا دریافت کند. شماره فرستنده در این روش، همان شماره ثابتی است که کامپیوتر به آن وصل است و گیرنده پیام‌ها می‌تواند پیام خود را به‌راحتی به همان شماره ثابت ارسال کرده و شما به‌عنوان گیرنده، آن را دریافت کنید.

 

استفاده از تلفن ثابت و بدون نیاز به اینترنت

 

استفاده از سامانه پیامک با خط 021

 

استفاده از نرم‌افزار پیاثا

در صورتی که مجموعه شما جزو برندهای معتبر و شرکت‌های ثبت‌شده باشد، برای فعال‌سازی ارسال پیامک با تلفن ثابت به مدارک مختلفی نیاز خواهید داشت. موارد زیر جزو مدارک لازم برای خط‌های حقوقی است:

 1. روزنامه رسمی آگهی تاسیس شرکت
 2. روزنامه رسمی آخرین تغییرات
 3. تصویر قبض تلفن ثابت (در صورت امکان)
 4. تصویر اجاره‌نامه با کد رهگیری معتبر (درصورتی‌که متقاضی مستاجر باشد.)
 5. معرفی‌نامه شرکت در سربرگ شرکت همراه با مهر و امضاء صاحبان امضاء برای نماینده
 6. تصویر کارت ملی و شناسنامه نماینده

پیامک تلفن ثابت یکی از امکانات بسیار خوبی است که در حال حاضر وجود دارد و می‌توانید برای معرفی مجموعه و کسب‌وکار خود از آن استفاده کنید. با این روش مخاطبان به‌راحتی می‌توانند با مجموعه شما ارتباط برقرار کرده و با شما تماس بگیرند. از سوی دیگر تفاوت واضح شماره فرستنده، کنجکاوی افراد را برمی‌انگیزد و احتمال توجه به محتوای پیامک شما دو چندان خواهد شد. در این مقاله ارسال پیامک با تلفن ثابت را در سه روش مختلف بررسی کردیم و با بررسی هر کدام از آن‌ها، می‌توانید بهترین روش را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. اگر قصد ارسال پیامک انبوه با تلفن ثابت را دارید، به‌راحتی می‌توانید کار خود را با خرید یک سامانه پیامک آغاز نمایید. توجه داشته باشید که انتخاب هدف‌مند خط ارسال پیامک می‌تواند تمایز شما با رقبایتان باشد.

تمام مواردی که در این‌جا نام بردیم، به هزینه‌های ارسال اشاره داشت؛ اما مهم‌ترین مسئله در ارسال پیامک شماره ثابت نسبت به شماره‌های تبلیغاتی، برندینگ مجموعه خواهد بود. هنگامی که مخاطبین، شماره ثابت مجموعه را به‌عنوان شماره اطلاع‌رسانی یا تبلیغات ببینند، احساس می‌کنند با یک کسب‌وکار معتبر روبه‌رو هستند و اطمینان بیشتری به مجموعه شما خواهند داشت. پس اگر به‌دنبال کسب اعتبار بیشتر هستید، از انواع نرم افزار ارسال پیامک با تلفن ثابت و یا سامانه‌های موجود استفاده کنید و از این طریق میزان تاثیر بازاریابی دیجیتال خود را بهبود ببخشید.

خوشبختانه انجام این کار به‌راحتی امکان‌پذیر است و تنها با خرید سامانه پیامک انبوه و تعریف شماره‌ای مشابه شماره تلفن همراه شخصی به‌عنوان شماره فرستنده، می‌توان این کار را انجام داد. نکته مهم این است که برای ارسال پیامک انبوه از طریق شماره شخصی، حتما باید از پنل پیامک انبوه آسانک استفاده کنید.