پیامک اینترنتی و هرآنچه باید درباره ارسال پیامک از طریق اینترنت بدانید

البته اگر می‌خواهید تنها به‌صورت خاص و برای دفعات محدود از ارسال پیامک ناشناس استفاده کنید، می‌توانید از تنظیمات گوشی خود استفاده کرده و با ایجاد چند تغییر کوچک در تنظیمات، به شماره‌های دلخواه خود پیامک ناشناس ارسال کنید. هرچند فراموش نکنید علاوه بر گوشی شما، گوشی گیرنده نیز باید از این قابلیت پشتیبانی کند و در غیر این صورت، گیرنده شماره شما را خواهد دید.

 

ارسال رایگان پیامک از طریق اینترنت

همراه اول نیز قابلیت ارسال پیامک اینترنتی را فعال کرده و می‌توان با مراجعه به شرکت‌های طرف قرارداد این اپراتور، از این خدمات بهره برد. مهم‌ترین مزایای استفاده از ارسال پیامک از طریق اینترنت با کمک همراه اول، مواردی هم‌چون ارسال به یک گروه خاص از مشتریان، هزینه کمتر نسبت به سایر رسانه‌ها، محاسبه هزینه بر اساس تعداد پیامک‌های تحویل داده شده، امکان پاسخ‌گویی به پیامک‌های دریافتی و امکان گزارش‌گیری از وضعیت پیامک‌های ارسالی است.

 

پیامک اینترنتی چیست؟

با فرستادن پیامک با شماره معتبر و هویت مشخص، اعتبار شما در میان مشتریان‌تان افزایش یافته و میزان اطمینان آن‌ها به شما نیز بیشتر می‌شود. با این وجود ارسال پیامک ناشناس از طریق اینترنت نیز یکی از روش‌های موجود برای ارسال پیامک است. معمولا سازمان‌های دولتی و برای اطلاع‌رسانی‌های عمومی از این روش استفاده می‌کنند و به‌طرز جالبی این مسئله برخلاف حالت قبل، باعث جذب اعتماد جامعه، نسبت به آن نهاد و مجموعه دولتی خواهد شد.

 

پیامک اینترنتی ایرانسل و همراه اول

 

ارسال پیامک ناشناس از طریق اینترنت به‌راحتی و با کمک پنل‌های ارسال پیامک اینترنتی قابل انجام است؛ اما پیش از ارسال پیامک اینترنتی بدون شماره باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید. باید یادآوری کنیم که اگر کسب‌وکاری دارید و یا صاحب یکی از برندهای معتبر هستید، ترجیحا باید از شماره‌های معتبر یا با نام مجموعه‌تان به جامعه هدف خود پیامک اینترنتی ارسال کنید.

 

جمع‌بندی

پیامک اینترنتی به افراد کمک می‌کند که در زمان بسیار کوتاه، هزاران پیامک متنی را به‌صورت هم‌زمان ارسال کنند. ارسال پیامک از طریق اینترنت محدودیت‌های پیامک‌های معمولی را ندارد و می‌توان برای افراد ساکن در یک شهر خاص یا یک منطقه معین، پیام‌های متنی ارسال کرد. البته اگر شما صاحب یک کسب‌وکار معتبر هستید که شماره تلفن مشتریان خود را در زمان خریدشان ثبت می‌کنید، می‌توانید تمام اخبار و اطلاعیه‌های مهم فروشگاه یا کسب‌وکار خود را به‌صورت هم‌زمان برای تمام مشتریان خاص خود بفرستید.

مواردی هم‌چون معرفی محصولات جدید، اطلاع‌رسانی از تخفیف‌ها، اعلام لیست قیمت‌ها، نظر سنجی عمومی، اعلام تراکنش‌های انجام‌شده، تایید خریدها و انواع موارد دیگر، همه را می‌توان به‌عنوان بخشی از کاربردهای پیامک خرید اینترنتی دسته‌بندی کرد. مدیران کسب‌وکارها می‌توانند از پیامک اینترنتی برای جلب اعتماد بیشتر مشتریان استفاده کنند. با ارسال پیام تایید پس از اتمام هر بخش در طی روند خرید مشتری، این اطمینان خاطر را به مشتری می‌دهند که با یک مجموعه معتبر در ارتباط است و تمام فرآیند خرید او از طریق سامانه‌های مختلف ثبت خواهد شد.

ارسال پیامک‌های یک شکل و هماهنگ به صدها و هزاران شماره مختلف، کار چندان آسانی نیست. شرکت‌ها و کسب‌وکارهای گوناگون برای ارسال محتوای موردنظر خود، روش‌های مختلفی را در نظر می‌گیرند که می‌توانیم ارسال پیامک از طریق اینترنت را یکی از روش‌های رایج بدانیم. سوالات مختلفی در این زمینه وجود دارد؛ نحوه ارسال پیامک اینترنتی چگونه است؟ چه کسی می‌تواند از این خدمات استفاده کند؟ هزینه ارسال پیامک اینترنتی چقدر است؟ این سوالات و چندین سوال دیگر، همه جزو پرسش‌های مهمی است که در رابطه با ارسال پیامک اینترنتی وجود دارد و در این مقاله قصد داریم با بررسی دقیق هر بخش، به پاسخ کامل برسیم؛ اگر شما هم سوالاتی در این زمینه دارید، همراه ما باشید.

پیامک اینترنتی در همه زمینه‌های مهم و روزمره کاربرد دارد، اما کاربرد آن در خریدهای اینترنتی واضح‌تر بوده و همه در نگاه اول به جنبه تبلیغاتی یا فروش آن توجه می‌کنند. اگر بخواهیم دلیل این مسئله را بیشتر بررسی کنیم، باید بگوییم شیوه خرید و زندگی مردم، شیوه تبلیغات و حتی روش‌های ارتباط فروشنده و مشتری، تغییرات زیادی پیدا کرده است و پیامک خرید اینترنتی نقش بسیار مهمی در این بین ایفا می‌کند.

با اینکه ارسال پیامک اینترنتی انبوه در نگاه اول تنها برای انواع تبلیغات مناسب به نظر می‌رسد، اما باید به شما بگوییم ارسال پیامک از طریق اینترنت کاربردهای بسیار زیادی دارد. در این‌جا تنها بخشی از انواع کاربردهای ارسال پیامک اینترنتی را با هم مرور خواهیم کرد.

  • نرم‌افزارهای حسابداری و انبارداری: در این نرم‌افزارها برای اطلاع‌رسانی به مشتری، می‌توان از سیستم ارسال پیامک اینترنتی استفاده کرد و مواردی هم‌چون صدور فاکتور، زمان سررسید چک و بدهی یا سایر موارد مهم دیگر را به‌صورت خودکار اطلاع داد؛
  • نرم‌افزارهای آموزشی: موارد مهمی در زمان تحصیل دانش‌آموزان و دانشجوها وجود دارد که باید یک پیام مهم را به‌صورت هم‌زمان برای تمام افراد ارسال کرد. مواردی هم‌چون عدم تشکیل کلاس‌ها، ارسال نمرات و یا ثبت آن‌ها در سایت، موعد ثبت‌نام، لغو امتحان‌ها و… همه جزو موارد مهمی هستند که می‌توان با کمک ارسال پیامک اینترنتی به افراد اطلاع داد؛
  • نرم‌افزارهای رصدکننده: برخی موارد به نظارت دائم افراد نیاز دارد و خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی انجام این کارها بسیار راحت‌تر شده است. برای مثال تغییر قیمت ارزها و سایر تغییرات مشابه را می‌توان از طریق ارسال پیامک اینترنتی به گروه مشخصی از افراد اطلاع داد؛
  • نرم‌افزارهای سیستم نهفته: سیستم‌های نهفته به‌صورت اختصاصی تنها برای یک کار مشخص طراحی می‌شوند و با اجرای تنها یک عملکرد خاص، هزینه ساخت بسیار پایینی دارند. این سیستم‌ها در مواردی هم‌چون دزدگیرها استفاده می‌شود و اگر همراه با ارسال پیامک اینترنتی به کاربران استفاده شوند، کارایی بسیار خوبی برای افراد مختلف خواهند داشت. سیستم حضور و غیاب دانش‌آموزان و اطلاع‌رسانی به والدین، با کمک این دو سیستم در کنار هم ایجاد شده است و می‌توان آن را یکی از بهترین کاربردهای ارسال پیامک از طریق اینترنت نامید؛
  • نرم‌افزارهای امنیتی: تمام نرم‌افزارهای امنیتی با مجهز شدن به پیامک اینترنتی می‌توانند کارایی و امنیت خود را دو چندان کنند. مواردی هم‌چون به‌صدا درآمدن سیستم دزدگیر، بازشدن در فروشگاه و یا بروز هرگونه حادثه امنیتی، از طریق ارسال پیامک اینترنتی به کاربران اطلاع‌رسانی خواهد شد؛
  • سیستم نظرسنجی: انجام انواع نظر سنجی‌ها نیز از طریق سیستم ارسال پیامک از طریق اینترنت قابل انجام است؛
  • اطلاع‌رسانی و تبلیغات: تبلیغات و اطلاع‌رسانی را باید یکی از مهم‌ترین کاربردهای پیامک اینترنتی بنامیم که از طریق آن افراد زیادی به‌صورت هم‌زمان از وجود یک بازه تبلیغاتی یا تغییرات مختلف در یک کسب‌وکار آگاه خواهند شد؛
  • برگزاری دوره‌ها و مراسم مختلف: یکی از موارد مهمی که با استفاده از ارسال پیامک از طریق اینترنت قابل انجام است، اطلاع‌رسانی به گروه خاصی از افراد است. مواردی هم‌چون اطلاع‌رسانی به ورودی‌های یک رشته، افراد شاغل در یک سازمان، ساکنین یک محله یا حتی خانواده‌های خیلی بزرگ (غالبا در شهرهای کوچک و حالت زندگی طایفه‌ای) را باید به‌عنوان یکی از کاربردهای ارسال پیامک اینترنتی نام ببریم.

 

تعریف سامانه پیامک‌های اینترنتی

پس از آشنایی با پیامک اینترنتی باید با یک مفهوم مهم دیگر در این زمینه آشنا شویم. سامانه پیامک اینترنتی یا پنل پیامک اینترنتی، به همان نرم‌افزاری گفته می‌شود که ارسال پیامک از طریق اینترنت با استفاده از آن امکان‌پذیر می‌شود. پنل‌ها انواع گوناگونی دارند در دو دسته‌بندی اصلی پنل کاربری و پنل نمایندگی تقسیم می‌شوند.

شاید در انتهای این مقاله و با مطالعه تمام جزئیات مربوط به ارسال پیامک‌های اینترنتی این سوال مهم برای شما ایجاد شده باشد که چه کسی می‌تواند از این خدمات بهره ببرد؟

 

پیامک خرید اینترنتی

پنل‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید برای ارسال پیامک اینترنتی از آن‌ها استفاده کنید و باید پیش از استفاده و یا در زمان استفاده، هزینه آن را بپردازید. البته سرویس‌دهنده‌های مختلفی وجود دارند که در معرفی خود ادعا می‌کنند که ارسال پیامک اینترنتی رایگان را به افراد ارائه خواهند داد. هرچند ممکن است این موضوع واقعیت داشته باشد و بدون پرداخت هیچ مبلغی از انواع سرویس‌های ارسال پیامک از طریق اینترنت استفاده کنید، اما باید یادآوری کنیم که معمولا این سرویس‌دهنده‌ها معتبر نیستند و در بهترین حالت ممکن است اطلاعات شما یا مشتریان‌تان را به سایر شرکت‌ها بفروشند. اغلب سرویس‌دهنده‌های رایگان قدرت ارسال پیامک‌های انبوه به شکل موثر را ندارند و احتمالا در بسیاری موارد از سوی مشتریان بلاک شده‌اند. چند سرویس خارجی رایگان در این زمینه فعالیت‌های خوبی در بازار دارند اما ناگفته پیداست برای داشتن اعتبار بیشتر، بهتر است از سرویس‌های قدرتمند داخلی استفاده کنید.

 

ارسال و دریافت پیامک اینترنتی

 

ارسال پیامک اینترنتی همراه اول

برخی از پنل‌های ارسال پیامک اینترنتی تمام مزایای هر دو اپراتور را به‌صورت هم‌زمان ارائه می‌دهند و علاوه بر این ویژگی‌ها، موارد بسیار کاربردی دیگری نیز دارند. به همین خاطر پیش از انتخاب یک پنل پیامک اینترنتی باید نیازهای خود را کاملا بسنجید و با بررسی دقیق پنل‌های پیامک اینترنتی معتبر، بهترین و مناسب‌ترین مورد را برگزینید. مواردی هم‌چون ارسال پیامک از طریق اینترنت با شماره دلخواه یا امکان پاسخ‌گویی به پیام‌ها، جزو مهم‌ترین مواردی است که باید به آن‌ها توجه کنید.

برخی از سرویس‌دهنده‌ها برای معرفی خود، تست رایگان خدمات را ارائه می‌دهند. در این حالت تنها برای آشنایی با سیستم آن‌ها، می‌توانید به تعداد مشخصی از مشتریان خود، پیام موردنظرتان را بفرستید و در صورت رضایت، خدمات اصلی را خریداری نمایید.

برای استفاده از این پنل‌ها، باید با مراجعه به سایت‌ شرکت‌های معتبر و مجاز، مدارک خود را ارائه دهید و از خدمات این نرم‌افزارها بهره‌مند شوید. شرکت‌های مختلفی در زمینه ارسال و دریافت پیامک از طریق اینترنت فعالیت می‌کنند که می‌توانید با کمی بررسی، مناسب‌ترین شرکت را برای کسب‌وکار خود بیابید.

امکان دریافت پیامک اینترنتی یکی از مهم‌ترین سوالاتی است که در رابطه با ارسال پیامک از طریق اینترنت وجود دارد. برخی از پنل‌های ارسال پیامک اینترنتی این امکان را در اختیار شما می‌گذارند که با پاسخ متفاوت هر مشتری، یک فعالیت خاص اجرا کنید.

پیش از هر چیزی باید با مفهوم پیامک اینترنتی آشنا شویم و تفاوت آن را با پیامک‌های معمولی بدانیم. هر کسب‌وکار با توجه به میزان گستردگی خود، به محیط‌های مختلفی برای برقراری ارتباط با مشتریان نیاز دارد. در یک کسب‌وکار کوچک با کمتر از 50 مشتری، می‌توان تمام اطلاع‌رسانی‌های فروش، پیگیری سفارشات و سایر موارد مشابه را به‌صورت دستی و از طریق گوشی موبایل انجام داد. اما با گسترش کسب‌وکار، انجام این کار محال خواهد بود. به‌عنوان مثال هیچ‌گاه نمی‌توان برای هزاران نفر یک پیامک را به‌صورت دستی فرستاد و انجام این کار به وقت و هزینه بسیار بالایی نیاز خواهد داشت.

 

ارسال پیامک اینترنتی ایرانسل

 

موارد استفاده

اگر می‌خواهید به‌عنوان یک شخص حقیقی از سامانه پیامک اینترنتی استفاده کنید، باید در شرکت ارائه‌دهنده خدمات، مدارک احراز هویت خود را همراه با سایر مدارک لازم ارسال کنید. در غیر این صورت ارسال مدارک معتبر شرکت همراه با مدارک هویتی مدیر عامل الزامی است. البته فراموش نکنید که هر شرکت سرویس‌دهنده قوانین خاصی را دارد و باید با توجه به شرکت منتخب خود، مدارک لازم را فراهم کنید.

برای مثال از مشتری می‌خواهید با ارسال عدد 1 عضو دائم پیام‌های ارسالی شده و یا با ارسال عدد 2، از لیست پیامک اینترنتی خارج شوند. از سوی دیگر این امکان نیز وجود دارد که در جواب هر گونه پاسخ از سوی مشتری، تنها یک پیام تشکر به او ارسال شود. برای بهره‌بردن از این امکانات، حتما از پنل‌هایی استفاده کنید که این قابلیت‌ها را در اختیارتان می‌گذارند.

در پاسخ باید بگوییم تمام افراد حقیقی و حقوقی می‌توانند از این خدمات و قابلیت‌ها استفاده کنند و تنها باید سرویس‌دهنده مناسب را انتخاب نمایند. نرم افزار ارسال پیامک رایگان از طریق اینترنت نیز یکی از راه‌های مناسب برای شما خواهد بود که پیش‌تر هم به آن اشاره کردیم. به‌صورت کلی اگر صاحب یک مجموعه، برند و فروشگاه باشید یا اینکه در حوزه‌های خدماتی و تبلیغاتی فعالیت می‌کنید، می‌توانید از این روش برای معرفی یا برقراری ارتباط با مشتریان خود بهره ببرید. ارسال پیامک اینترنتی به‌صورت کلی هیچ محدودیت استفاده‌ای ندارد و همه می‌توانند از آن استفاده کنند.

 

امکان استفاده از پیامک اینترنتی برای چه کسانی وجود دارد؟

هرچند کاربرد ارسال پیامک با اینترنت به این موارد مشخص محدود نشده و موارد دیگری هم‌چون سیستم‌های پاسخ‌گویی، سیستم‌های هوشمند، سیستم تشخیص هویت کاربران، سیستم عضوگیری و انواع موارد دیگر، همه در این حوزه دسته‌بندی می‌شود.

از سوی دیگر، گاهی اوقات برای معرفی کسب‌وکار خود به ارسال پیام‌های انبوه نیاز داریم. در این صورت ما به مجموعه‌ای از شماره‌های معتبر دسترسی نداشته و برای یافتن آن باید از سامانه‌های مختلف استفاده کنیم و این‌جا است که نقش مهم پیامک اینترنتی عیان می‌شود.

ارسال پیامک اینترنتی به شکل‌های مختلفی امکان‌پذیر است که می‌توان ارسال به افراد خاص، ارسال به مجموعه‌ای از شماره‌های حاضر در یک منطقه خاص، ارسال به صنف یا گروه مشخص و ارسال همگانی بدون دسته‌بندی‌های معمول را در این زمینه نام برد. نحوه ارسال و انتخاب گروه افراد، تنها به شما و البته پنل پیامک اینترنتی منتخب‌تان بستگی دارد. در این‌جا یک سوال مهم دیگر ایجاد می‌شود: پنل پیامک اینترنتی چیست؟

با اینکه روش‌های برقراری ارتباط بسیار پیشرفته شده و شبکه‌های اجتماعی به‌عنوان قوی‌ترین راه‌های ارتباطی و تبلیغاتی به‌حساب می‌آیند؛ اما روش‌هایی هم‌چون ارسال پیامک اینترنتی هم‌چنان محبوبیت و البته تاثیر خود را دارند و نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت. اگر می‌خواهید مجموعه و کسب‌وکار خود را به‌صورت وسیع‌تری معرفی کنید یا به‌صورت جدی‌تری با مشتریان فروشگاه خود ارتباط مستقیم برقرار نمایید، می‌توانید از پنل‌های ارسال پیامک از طریق اینترنت کمک بگیرید. اگر هم‌چنان سوال بدون پاسخی مانده است، صفحۀ نحوه ارسال پیامک اینترنتی را بخوانید.

هر دو اپراتور تلفن همراه ایرانسل و همراه اول، قادر به ارسال پیامک اینترنتی هستند و بسیاری از مجموعه‌ها ترجیح می‌دهند از این دو سازمان خدمات مورد نیاز خود را خریداری کنند. هر کدام از آن‌ها خدمات و قابلیت‌های خاصی به مخاطبین خود عرضه می‌کند که در این‌جا به‌اختصار به بررسی هر کدام از آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

ارسال پیامک اینترنتی بدون شماره

به‌صورت کلی باید بگوییم ارسال پیامک اینترنتی به موبایل با شماره ناشناس، با کمک انواع پنل‌ها و نرم‌افزارها امکان‌پذیر است؛ اما اگر قصد معرفی مجموعه و برند خودتان را دارید، به هیچ عنوان از این روش‌ها استفاده نکنید و اعتماد مخاطبان خود را از بین نبرید. در عوض از شماره‌های رند، واضح و یا از نام خود مجموعه‌تان استفاده کنید تا مشتریان‌ به شما و برندتان اعتماد کنند.

با توجه به این موارد باید گفت پنل پیامک اینترنتی یک نرم‌افزار است که از طریق شرکت‌های مختلف در اختیار ما قرار می‌گیرد. با استفاده از این نرم‌افزار به مجموعه‌ای از افراد پیام خواهیم داد و محصولات خود را معرفی کرده و یا اطلاع‌رسانی‌های لازم را انجام می‌دهیم. ممکن است شرکت سرویس‌دهنده برای خدمات خود مبلغی از ما اخذ کند یا به‌صورت رایگان تمام این امکانات را به ما ارائه دهد. در بخش بعدی مهم‌ترین کاربردهای ارسال پیامک از طریق اینترنت را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

مواردی هم‌چون مسابقه، نظرسنجی، کدخوان، شروع گارانتی محصول، منشی پیامکی و پاسخ تبلیغاتی، همه جزو مواردی هستند که با دریافت پیامک اینترنتی قابل انجام هستند. همه پنل‌ها این ویژگی‌ها را در اختیار شما نمی‌گذارند و توصیه می‌کنیم اگر به هر کدام از این موارد نیاز دارید، از سامانه پیامک اینترنتی که تمام این قابلیت‌ها را دارد؛ استفاده کنید.

اگر بخواهید از دکل‌های ایرانسل برای ارسال پیامک اینترنتی استفاده کنید، باید 48 ساعت پیش از زمان موردنظرتان درخواست را اعلام کرده و به‌عبارتی آن را رزرو کنید. در این حالت تمام شماره تلفن‌هایی که در آن محدوده طی 24 ساعت اخیر فعال بوده‌اند، پیامک مورد نظر شما را دریافت خواهند کرد. این روش برای معرفی فروشگاه‌های فیزیکی در یک محله خاص، بسیار مناسب است و با توجه به روشن بودن آن شماره‌ها در 24 ساعت اخیر، بیش از 95 درصد شماره‌ها پیام شما را دریافت خواهند کرد. در این حالت به بانک شماره تلفن نیازی ندارید و خود اپراتور شماره‌های روشن و معتبر را شناسایی کرده و پیام را به آن‌ها ارسال می‌کند. البته این روش تنها ارسال را پشتیبانی می‌کند و امکان دریافت پیامک اینترنتی وجود ندارد.