مقررات اظهارنامه ارزش افزوده مرکز مالی اقتصادی همت تراز مقررات اظهارنامه ارزش افزوده | تکس مپ

تمدید مهلت ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره چهارم زمستان ۱۴۰۱ تا تاریخ ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۲ابلاغ شد. مالیات بر ارزش افزوده، مالیات چند مرحله‌ای غیر مستقیم است که مصرف‌کننده (خریدار) آن را به همراه بهای خرید کالا یا خدمات می‌پردازد، به بیان دیگر در مراحل مختلف زنجیره واردات، تولید و توزیع براساس درصدی از ارزش افزوده کالاهای فروخته شده یا خدمات ارائه شده، اخذ می‌شود. مالیات پرداختی در هر مرحله از زنجیره واردات-تولید-توزیع به عنصر مرحله بعدی زنجیره، انتقال می‌یابد تا توسط مصرف‌ کننده نهایی پرداخت شود. نهایتا دریافت‌کننده (فروشنده) موظف است مقدار مالیات دریافتی را به خزانه دولت واریز کند. در مرحله نخست از طریق آدرس الکترونیکی سامانه مالیات ارزش افزوده میشود برای استفاده از evat.ir باید از آدرس tax.gov.ir استفاده نماییم.

هشدار سازمان جهانی بهداشت | برای همه‌گیری بعدی آماده شوید

نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال ۹۹ ، ۹ درصد است که شامل شش درصد مالیات و سه درصد عوارض ارزش افزوده می شود. البته برای کالاهای خاص مثل سیگار و محصولات دخانی، ۱۲ درصد مالیات بر ارزش افزوده اخذ می شود و این رقم برای بنزین و سوخت هواپیما، ۲۰ درصد است. در صورت نیاز به خدمات مربوط به تنظیم اظهارنامه مالیات ارزش افزوده یا سایر خدمات مالیاتی گروه فردان مشخصات خود را ثبت فرمایید.

ماهیت ارزش افزوده در هنگام خرید کالا بدهکار است که این مبلغ و هر گونه مبلغ عودتی مربوط به فروش، به بدهکار حساب مالیات بر ارزش افزوده منظور خواهد شد. سلام… درمورد اخذ مالیات بر ارزش افزوده طلاجات… شرح کامل قانون را بیان کنین چون درحال حاضر به کل مبلغ طلا + اجرا ساخت مالیات بر ارزش افزوده محاسبه و از مشتری اخذ میشود درحالیکه شما فرمودید فقط به اجرت ساخت طلایی که وجه آنرا طلافروش به طلاساز پرداخته مشمول مالیات میشود ….. فروش کالا ها و خدمات که به خارج از کشور صادر می شود، مشمول مالیات بر ارزش افزوده نیست.

برای تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده ابتدا وارد «درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی» به نشانی «my.tax.gov.ir» شوید. سپس در آنجا برای ثبت نمودن اطلاعات چک روی گزینه ثبت اطلاعات چک مالیات کلیک نمایید. به منظور ثبت نمودن اطلاعات چک عوارض روی گزینه ثبت اطلاعات چک عوارض کلیک کنید. مودیان می‌توانند با پایان هر دوره بدهی یا طلب خود در قالب اظهارنامه به سامانه مالیاتی کشور ارائه دهند. مودیان حداکثر ۱۵ روز پس از انقضای دوره مالیاتی باید اظهارنامه جدید را تکمیل و ارسال نمایند. با کمک این سامانه مودیان می‌توانند اظهارنامه خود را پر کنند و در کوتاه‌ترین زمان آن را ارسال نمایند.

دریافت کد رهگیری اظهارنامه ارزش افزوده

مقررات اظهارنامه ارزش افزوده مرکز مالی اقتصادی همت تراز مقررات اظهارنامه ارزش افزوده | تکس مپ

شرکت‌های بسیاری در سال‌های اخیر به علت عدم آشنایی با الزامات قانون مالیات بر ارزش افزوده و همچنین سهل‌انگاری در اخذ مالیات و عوارض مشمول مبالغ سنگین مالیات و جرائم متعلقه شده‌اند. این نرخ شامل 6% مالیات و 3% عوارض شهرداری می‌باشد که در هنگام تنظیم اظهارنامه مالیات ارزش افزوده و صدور قبض نیز تفکیک خواهند شد. در صورتی که کالای خریداری شده به هر نحو مشمول مالیات بر ارزش افزوده نباشد، مالیات محاسبه شده برای کل مبلغ فروش از خریدار اخذ و به سازمان مالیاتی پرداخت می‌گردد. مطابق با تعریف ماده قانون مربوطه؛ «تفاوت بین ارزش کالاها و خدمات عرضه شده با ارزش کالاها و خدمات خریداری شده در یک دوره معین» با نرخ مالیات و عوارض هر سال محاسبه و پرداخت خواهد شد. مرکز مالی اقتصادی همت تراز با در اختیار داشتن متخصصین حوزه مالیاتی اقدام به ارائه خدمات مالیاتی شامل آموزش موضوعات خاص ارزش افزوده برای صنعت و مشاوره حرفه ای در راستای رعایت قانون مالیات بر ارزش افزوده نموده است.

  • به بیان ساده مالیات بر ارزش افزوده مالیاتی است که خریدار هنگام خرید کالا و خدمات به فروشنده می پردازد و فروشنده نیز باید در دوره های زمانی مشخص آن را به دولت و سارمان امور مالیاتی پرداخت نماید .
  • برای استعلام بعد از واردشدن به سامانه روی گواهی ارزش افزوده کلیک نمایید.
  • در صورتی که از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان پیدا کردید، می توانید نوع اظهارنامه مالیات ارزش افزوده را که قصد دارین آن را ثبت نمایید، انتخاب کنید.
  • اطلاعات را بررسی کنید و در صورت تأیید، در انتهای صفحه روی گزینه «تأیید نهایی و ارسال اطلاعات» کلیک کنید.