قیمت و خرید PLC دلتا انواع دستگاه پی ال سی

و در نهایت، حرف c، که مخفف واژه Controller به معنی کنترل کننده می باشد. هر یک از این کلمات به علت و هدف خاصی در نام گذاری این محصول به کار گرفته شده اند، که در ادامه، به بررسی این موارد خواهیم پرداخت. از این نوع پی ال سی معمولا برای پروژه های هوشمند سازی و اتوماسیون کارخانه ها استفاده می شود. این PLC ها با نرم افزار STEP7 زیمنس برنامه نویسی و پیکر بندی میشوند.

پی ال سی کامپکت یا مجتمع

از آنجا که نیازهای کاربران نهایی و سازندگان دستگاه ها بسیار متفاوت است، PLC های SIMATIC به عنوان کنترلر های چند ماژولی مرسوم، محصولات اتوماسیونی تعبیه شده، و یا کنترلر های تحت کامپیوتر در دسترس هستند. این PLC ها با نرم افزار STEP7 و Step 7 TIA Portal برنامه نویسی و پیکر بندی میشوند. با توجه به اهمیت گروه Simatic S7 در ادامه به معرفی انواع آن می پردازیم. بنابراین علاوه بر عمر بیشتر، نیازی به تعمیرات و سرویس های دوره ای نخواهد داشت. اغلب در سیستم‌های آموزشی PLC استفاده می‌شوند، چون استفاده از آنها ساده است و اغلب نیز دارای پنل نمایشگر هستند.

بنابراین همواره یک خطای ماندگار بین مقدار مطلوب و خروجی واقعی وجود plc زیمنس دارد. این خطا را میتوان با افزایش بهره کنترل کننده کاهش داد، اما باعث ناپایداری سیستم و نوسان خروجی می گردد. برای حل این مشکلات معمولا کنترلر تناسبی را همراه کنترلرهای انتگرال گیر و مشتق گیر به کار می برند. در واقع هرگاه پروسه های صنعتی به تنهایی و بدون استفاده از کنترل کننده در حلقه کنترل قرار گیرند، معمولا پاسخ های مطلوبی را به لحاظ ویژگی های گذرا یا ماندگار نخواهند داشت. بنابراین انتخاب و برنامه ریزی یک کنترلر مناسب، از مهم ترین مراحل یک پروسه صنعتی است.

  • PLC یک جایگزین عالی برای پنل‌های کنترل دستی وابسته به رله‌های منطقی است که امروزه جای خود را در صنایع مختلف باز کرده است.
  • در یک تولید پیوسته، مواد در یک ردیف و بطور پیوسته وارد فرآیند شده و در سمت دیگر، محصول تولیدی خارج می گردد.
  • در سیستتم PLC، نتایج خروجی در پاسخ به شرایط ورودی، باید در یک زمان محدود تولید شود.

پیشرفته ترین امکانات مانند وجود lcd بر روی این cpu ها که امکان برنامه نویسی و مانیتورینگ را به اپراتور و مهندسین برق می دهد، در محصولات تولیدی این سری وجود دارد. S در سه مدل CPU PN , CPU PN و CPU1516-3PN/DP در بازار وجود دارد. پی الس های زیمنس در پنج دسته اصلی طبقه بندی می گردند که این موارد عبارتند از PLC‌های سری S5، PLC‌های سری S7، PLC‌های سری TI، SAFTY پی ال سی های QUADLOG و مینی PLC‌های LOGO. این سری های گفته شده هر یک دارای مدل های متنوعی بوده و از ویژگی های مخصوصی بهره مند می باشند. اگر در زمینه پی ال سی دارای اطلاعاتی باشید حتما نام برندهای مختلفی که برای آن وجود دارد به گوشتان خورده است.

قیمت و خرید PLC دلتا انواع دستگاه پی ال سی

پی ال سی ها به لحاظ سرعت عملکرد، قابلیت های پردازش و فرکانس کاری و عدم نویز پذیری نسبت به کامپیوتر های معمولی ارجحیت دارند. برای مقایسه انواع پی ال سی باید گفت در حال حاضر پرکاربردترین PLCهای زیمنس سری 1200 و سری 300 می باشد. سری پی ال سی s7-400، به‌لطف ماژول‌های فراوان قابلیت‌ شخصی‌سازی بالایی دارد و این ماژول‌ها را می‌توان حتی زمانی که سیستم روشن است قطع و وصل نمود.

چگونگی عملکرد کنترلر

سری های S7 از جدیدترین تولیدات این شرکت مطرح و شناخته شده می باشد. PLC S زیمنس، کنترلر انعطاف پذیر و پرقدرتی است که در حوزه اتوماسیون صنعتی کلیه نیازهای شما را برای کار با دستگاه‌های مختلف برطرف می‌کند. طراحی جمع و جور، پیکربندی انعطاف پذیر و مجموعه دستورالعمل‌های قدرتمند، S را به یک راه حل عالی برای کنترل طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها تبدیل کرده است. سری 505 که خود انواع مختلف دارد , برای کاربرد در حوزه های کوچک و متوسط طراحی شده است. ما به عنوان نماینده رسمی نمایندگی رسمی زیمنس آلمان در ایران تمامی مدل های PLC را به صورت اورجینال همراه با گارانتی عرضه می گردد.

اهمیت انتخاب پی ال سی plc زیمنس چیست؟

تتوسط نمایندگی رسمی زیمنس در ایران ، شرکت سورن فرا صنعت پاسارگاد به صورت دوره ای چک می شوند. وجود ولتاژ در دو سر ترمینال کارت و پورت های ارتباطی را بررسی نمایید و همینطور در صورت فعال نشدن یک خروجی باید LED موجود بر روی کارت I/O مورد از خروجی ها می باشد. از PLC های متوسط مانند S و S7-200 معمولا برای پروژهای هوشمند سازی BMS و اتوماسیون های کارخانه ها استفاده میشود. PLC های زیمنس می‌توانند بدون خاموش شدن به‌راحتی به بازه کاری ۱۲ تا ۱۵ سال برسند، این در حالی است که برندهای چینی در بهترین حالت می‌توانند ۴ سال عمر مفید داشته باشند. توانایی های F-system را نیز دارد، یعنی برای کاربرد هایی که به درجه ایمنی بالا نیاز دارند نیز مناسب است. در مقایسه با S7-300 زیمنس سرعت پردازش بالاتر، حافظه ی بیشتر امکانات وسیع تری دارد.