طراحی اتاق فرار از ایده پردازی تا پیاده سازی تاج اسکیپ روم | allescape

با ورود شرکت‌کنندگان به اتاق، خبر فوری یکی از بخش‌های خبری تلویزیون نیز پخش می‌شود که خبرنگار درست از محل وقوع جنایت گزارش می‌دهد. به این ترتیب می‌توانید مخاطب را به این فکر بیاندازید که صحنه‌ی جرم را با ویدیویی که از تلویزیون پخش می‌شود مقایسه کند تا متوجه شود ساعت بزرگی که در ویدیو دیده می‌شود، زمان متفاوتی را نسبت به همان ساعت در کنار شما نشان می‌دهد. حالا با تغییر عقربه‌ها، صدای باز شدن یکی از قفل‌ها شنیده می‌شوید.

درگذشت ناگهانی بازیکن فوتبال به دلیل مصرف قهوه | خبر تلخ برای فوتبال ایران

همچنین بسته به ابعاد، پیچیدگی و ظرافتی که دارن، پیاده‌سازی‌شون از نظر صرف هزینه، زمان و انرژی شما ممکنه متفاوت موزیک در اتاق فرار باشه. بعد از طوفان فکری و رسیدن به ایدۀ واضح، ساده و البته محدود، باید طرح کلی (یا پی‌رنگ) رو بنویسید. خیلی خوب می‌شه که سناریوی اتاق فرار شما مثل فیلم‌های سینمایی، شروع، میانه و پایان داشته باشه. در مرحلۀ طرح کلی، هدف شما ترسیم ساختار کلی سناریو هست که با اصطلاح تخصصی Plot شناخته می‌شه.

  • ما اتاق فرار نمی‌سازیم که مردم را فریب دهیم و از آن‌ها پول بگیریم.
  • در این مرحله لازم است ابتدا بر اساس ژانر سناریو المان ها و وسایل لازم برای دکور کردن اتاق تهیه شود.
  • در ادامه یه سری از سوالاتی که ممکنه برای بازیکن ها پیش بیاد رو ذکر کردیم.
  • اگر اهل بازی‌های ویدیویی باشید حتما آن نوار VHS قدیمی را در سایلنت هیل ۲ به‌یاد می‌آورید.

وقتی شواهدی وجود نداشته باشه، بازیکن مجبور به حدس زدن می شه و فکر می کنه قراره کل بازی رو با “حدس زدن” پیش ببره. پنهان کردن اشياء بدني در سراسر اتاق رايج ترين معمايي است که توسط طراحان اتاق فرار استفاده مي شود.اين بدان معناست که شما بايد از استفاده از اشياء پنهان خودداري کنيد – فقط بايد در نحوه انجام آن خلاقيت پيدا کنيد. در اتاق فرار راز، شما به‌عنوان نقش اول یک فیلم رازآلود و ترسناک بازی خواهید کرد و تجربه‌ای هیجان‌انگیز و منحصربه‌فرد خواهید داشت. همچنین، اغلب اتاق‌های فرار فاقد پارکینگ هستند؛ بنابراین، با در نظر گرفتن ترافیک منطقه در ساعات اداری و روزهای غیر‌تعطیل طوری برنامه‌ریزی کنید که حتما ۱۵ دقیقه قبل از شروع بازی قبل از شروع بازی در محل حضور داشته باشید. تیم بازیسازی تایم فور فان با اتکا به دانش آکادمیک بازیسازی و تجربه فعالیت در راستای طراحی سرگرمی در صدد است تا با ارائه پکیج های بازی با کیفیت و درخور به عزیزان علاقمند به ورود به صنعت بازی و سرگرمی بستر همکاری با این مجموعه را فراهم کند. شما در فضاهای اتاق فرار از جنگل و کلبه چوبی گرفته تا قصر و کاخهای بزرگ را میتوانید مشاهده کنید.

کنترل ترس در اتاق فرار

طراحی اتاق فرار از ایده پردازی تا پیاده سازی تاج اسکیپ روم | allescape

خب، اگه ژانر و لحن بازی رو انتخاب کردید و هنوز ایده‌ای برای سناریو یا قصۀ بازی ندارید، باید یه طوفان فکری تمام‌عیار داشته باشید و تمام ایده‌های داستانی که به ذهنتون می‌رسه یا قبلاً شنیدید رو مرور کنید. در نهایت هم ببینید کدوم بیشتر به دلتون می‌چسبه و به فضا و لوکیشنی که دارید میاد. همین توضیح در مورد لحن رو می‌تونید به ژانرهای دیگه مثل اکشن یا جنایی هم تعمیم بدید. البته این رو هم بگم که شما این آزادی رو دارید که دو یا سه ژانر رو با هم ترکیب کنید. چون اگه ایدۀ اولیۀ خودتون رو با چندتا ژانر و لحن ترکیبی گسترش بدید، بازیکن یه جورایی با حوادث داستان بیگانه میشه و نمی‌تونه تجربه‌ی غوطه‌وری رو داشته باشه.

چند مرد و زن غریبه، به خیال بردن جایزه ای ۱۰ هزار دلاری، وارد ساختمانی می‌شوند، که فرار از آن تقریباً غیرممکن است. بسياري از اتاقها شامل اشياء هستند که بديهي است (يا شايد هم چندان آشکار نباشند) در کنار هم قرار گرفته اند و بازيکنان را مم به ترکيب آنها براي ايجاد يک شي جديد يا فعال کردن سوئيچ مي کند. نسل بعدی مازها (هزارتوهای پرپیچ و خم) در باغ‌های انگلستان به چشم می‌خورند؛ باغ‌هایی که در قرن ۱۶ پس از میلاد مسیح، حصارهایی از گیاهانی مانند شمشاد داشتند. در آن دوره، ورود و خروج موفق از این مازها، مراسمی برای خاندان سلطنتی و مهمان‌های آن‌ها بود؛ چالشی جذاب برای شرکت‌کنندگان که از آن به‌عنوان سرگرمی یاد می‌کردند.

صفر تا صد ساخت و راه اندازی اتاق فرار (قسمت اول)