ایده ها و نکات طراحی کافه و رستوران

این رستوران دارای دو متریال در سطح بدنه دیوار است. معمولا پنجره های یک رستوران سنتی دارای حالتی دایره وار بوده و کمتر رستورانی را در این سبک می بینید که پنجره های مربعی شکل داشته باشد. رستوران سنتی شهربانو، یک رستوران ترکیبی از سبک های سنتی و مدرن بوده که هم می توان در آن با بهترین غذاهای اصیل و سنتی ایرانی نظیر انواع و اقسام کباب ها و همچنین دیزی های سنگی مواجه شد و هم می توان از کلی غذای فرنگی موجود در منوی این رستوران دوست داشتنی استفاده کرد. طراحان، کاری کردند که طراحی داخلی رستوران فست فود با آهن و بتن با نام و استراتژی های ارتباطیِ آن همخوانی داشته باشد. در طراحی داخلی رستوران و فست فود یک اصل باید حتماً مورد توجه قرار بگیرد و این اصل این است که هر یک از عناصر مورد استفاده در طراحی باید یک هدف عملی و عمدی داشته باشد. تصاویر زیر نمونه هایی از دکور داخلی فست فود های مختلف را نشان می دهد که هر یک می توانند الگوی مناسبی در جهت طراحی و دیزاین دکور مدنظر شما باشند. یعنی الگوی تکرار شوند بالای هر میز و فضای تاریک میان فضاهای تردد. طراحی و اجرای فضای سبز در هر محیط تجاری موجب رونق کسبوکار خواهد شد.

فضای کافه رومنس از یک سالن بزرگ و چند اتاق تشکیل شده. غذا خوردن در یک رستوران با دکوراسیونی سنتی و دوستداشتنی میتواند یکی از دلچسبترین لحظات عمرتان را هنگام صرف غذا رقم بزند. این رستوران یکی از رستورانهای خوب با فضای باز در تهران و محدوده شمال شهر است؛ که میتوانید برای وعده صبحانه انتخاب کنید. اگر از ابتدای این بلاگ ما را همراه نموده باشید، قطعا متوجه رستوران های زیادی در منطقه فرحزاد شده اید که باغ نور یکی دیگر از رستوران ها یا بهتر است بگوییم باغ رستوران های کاملا معروف و پرفداره دایر در این محدوده از کلانشهر تهران هست. رنگهای اصلی برای یک غذاخوری سنتی بهتر از رنگهایی مثل بنفش یا صورتی هستند. اتاق چتر و لباس: بهتر است محلی با کمد قفلدار برای لوازم بیرونی مهمانهای خود داشته باشید مثلا پالتو، بسته، چمدان یا هر لوازم دست و پاگیر دیگر را بتوانند تخویل دهند.

بهترین فرصت به شما دادهشده که با بهرهگیری از قدرت خارقالعاده طبیعت و پیادهسازی آن در محیط کسبوکار خود، مشتریان را ثابت و دائمی کنید. کارمندان اکثر اوقات خود را در محل کار میگذرانند و محیطی بیروح و بی انرژی نهتنها تولید را کاهش میدهد بلکه کارکنانی خسته و بیروح را روانه خانه میکند و در درازمدت میتواند اثرات بسیار مخربی بر کسبوکار شما داشته باشد. رستوران ریور ساید جاجرود محیطی لوکس و دوست داشتنی دارد. بطور کلی، رستوران ریور ساید یکی از بهترین محیط ها را در میان رستوران های جاجرود دارد. نان و نمک هم از بناهای دوره قاجار است که در محله سرچشمه تهران قرار دارد. خانه مقدم یکی از ارزشمندترین خانههای به جا مانده از دوره قاجار است. به این ترتیب در طراحی دکوراسیون داخلی اگر که برای رستوران سنتی صورت می پذیرد، باید از عناصری استفاده نمود که تا حد زیادی به ایجاد فضایی سنتی، نوستالژیک و هماهنگ با سلیقه ی سنتی گذشته کمک نماید. انتخاب دکوراسیون با سبک های مختلف کاملا سلیقه ایی است و اغلب صاحبان رستوران با توجه به خدماتی که ارائه می دهند و با استفاده از ایده های طراحان دکوراسیون مناسب ترین دکوراسیون را انتخاب و اجرا می نمایند که در این میان اغلب انتخاب بین دکوراسیون مدرن و سنتی رستوران انجام می گیرد.

رستوران رفتن امروزه چیزی فراتر از یک غذا خوردن صرف و در واقع تجربه دلپذیر گذراندن ساعاتی در یک فضای مطبوع همراه با صرف غذاست. لازم به ذکر است، از آن جایی که رستوران شب نشین در منطقه شلوغ و پر تردد واقع شده مدیریت رستوران برای رفاه مراجعه کنندگان پارکینگ اختصاصی تعبیه کرده و مشتریان می توانند به راحتی اتومبیل خود را در پارکینگ رستوران پارک کرده و با خیال آسوده به رستوران بروند. در واقع استفاده از آجر نما برای دکوراسیون داخلی از روش های هوشمندانه معماری داخلی در عصر حاضر به شمار می رود. آجر در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران سنتی ایرانی : از دسته متریالی است که با وجود اینکه ماحاصل تولید بشر است فضا را به صورت طبیعی می نمایاند. در نتیجه تصمیم گرفتند تا از فریم های فلزی و آجر به عنوان متریال اصلی استفاده کنند. کافه رستوران لتیان منوی متنوعی از انواع غذاهای ایرانی دارد و در کنار آن ها هم برخی از غذاهای فرنگی و تنوعی از نوشیدنی های گرم و سرد هم به چشم میخورد.

افراد با سلیقه حتی میتوانند با سادهترین گلها، کافه خود را به زیبایی تزیین کنند و باعث جذب مشتری شوند. برای نورپردازی رستوران سنتی می توان از رنگ های ملایم و شیک استفاده نمود تا شکوه رستوران را به نمایش گذاشته و در مشتری احساس خستگی ایجاد نکند. برای دسترسی به کافه رستوران کافیست در شهر جاجرود وارد جاده دماوند شرق به غرب شوید و هنگامی که به جاده سد لتیان رسیدید، چند متر جلوتر از جاده رستوران را مشاهده کنید. در داخل رستوران، تزئینات سنتی، دکوراسیونی سنتی و نقاشی های زیبایی بر روی دیوارها مشاهده می شود. می­توانید آثار هنرمندان شهر خود را در فضای رستوران به نمایش بگذارید با این کار علاوه بر زیبایی فضای رستوران، دکوراسیونی متفاوت خواهید داشت. رستوران سنتی جاجرود که از بزرگترین رستوران های جاجرود به شمار می رود، رستورانی دو طبقه است و وقتی که وارد رستوران می شوید، ابتدا مجذوب دکوراسیون داخلی رستوران خواهید شد. همچنین اکثر افرادی که به جاجرود سفر می کنند، بیشتر به گشت و گذار در میان بهترین رستوران های جاجرود پرداخته یا میخواهند در یکی از بهترین باغ رستوران های منطقه لحظات دلنشینی را سپری کنند.

پس اگر میخواهید که بیشتر در این رابطه بدانید، به شما پیشنهاد میکنیم که مارا تا انتهای مطلب همراهی کنید. همانطور که یک فضای زیبا و دلنشین میتواند شمارا پشت میز یک رستوران بنشاند، دکوری نامناسب هم میتواند شمارا بدون تست غذا به خارج رستوران بکشاند! از طرفی با توجه به دکوراسیونهای لوکس و معماریهای عجیب و غریبی که بعضی کافهها برای متفاوت کردن شان نسبت به دیگران به کار میبرند، شاید قرار گرفتن در فضای آنها برای نسلهای قدیمیتر دلنشین نباشد.شاید افراد میانسال کافه گردی را دوست داشته باشند اما به سبک قدیمی و با همان حال و هوای دوران جوانی شان. طراحی و اجرای فضای سبز یکی از راهکارهای بسیار اثربخش برای زیبا و دلنشین کردن محیطهای تجاری است. یکی از مقرونبهصرفه ترین روشها در این زمینه طراحی و اجرای فضای سبز در محیطهای تجاری است که در بخشهای بعدی بهتفصیل توضیح دادهشده است. حال اگر می خواهید دکور کافه و رستوران شما همه را شگفت زده کند ما به شما خواهیم گفت که چطور با تعویض پرده، صندلی، ایجاد تم های رنگی جدید، بهره گیری از وسایل پذیرایی مدرن و سایر گزینه های دیگر خاص ترین ها را از آن خود کنید. آیا می خواهید با رستوران های دیگر متفاوت باشید؟

علاوه برافزایش رضایت مشتری، اجرای فضای سبز در محیطهای تجاری واداری بر بهبود سلامت روحی و جسمی کارکنان، افزایش انرژی، کاهش خستگی و بیحوصلگی، تقویت ذهن خلاق و ایده پرداز، کنترل استرس و افزایش بهرهوری آنها بسیار تأثیرگذار است. حال اگر غذای باکیفیت در فضایی سبز و گرهخورده با طبیعت سرو شود تا چه اندازه در خاطر او باقی طراحی داخلی اشپزخانه رستوران خواهد ماند؟ وقتی اسم موج سبز به گوشتان می خورد احتمالا به یاد غذاهای گیاهی یا روش های صرفه جویی در مصرف انرژی می افتید. امتیاز مثبت این است که درون این گلخانه میز و صندلیهای کافه قرار دارد و میتوانید ساعتها در آن به صحبت با دوستانتان مشغول شوید. از آن جهت که آجرنما همیشه متعلق به بیرون ساختمان بوده، آوردن این المان به داخل ساختمان، آن هم در منازل، میتواند یک خلاقیت بسیار جالب به شمار آید.

میز و صندلیهای لهستانی آن هم حس قدیمی بودن را برای مهمانان دو چندان میکند. معمولا به دو شکل می توان میز و صندلی های این مدل از رستوران ها را خریداری کرد. باغچه خانوادگی آبشار از معدود رستوران های فعال در محدوده فرحزاد است که تقریبا در تمام طول هفته با حجم بالایی از مشتریان و استقبال از سوی عموم مردم تهران روبرو می گردد و کمتر روزه خلوتی را تاکنون این رستوران سنتی و دوست داشتنی پشت سر گذاشته است. کافههایی شیک با مبلمان راحت و تزیینات زیبا، موردپسند بیشتر قشر مردم است و از پیر و جوان، خواهان این سبک کافی شاپ هستند. این نقاط مجازی همان بخش هایی از رستوران هستند که به طور متوسط نسبت به سایر فضاهای دیگر بیشتر از سوی مشتریان دیده می شوند. اکثر صندلی هایی که راحتی و آسایش مناسبی برای مشتریان فراهم می کنند بیش از این مقدار عرض دارند. کارفرما همیشه به دنبال جذب نیروهای متعهد است تا خیالش از کارآمدی آنها راحت باشد اما باید در نظر داشته باشد که متخصصترین و متعهدترین کارمندان هم اگر در محیطهای خشک و بیروح کار کنند بعد از مدتی بازدهی اولیه را نخواهند داشت.

میز، مبلمان و صندلیهای ظریف بهتر است برای اماکن کوچک در نظر گرفته شود و راه بین میزهای گوناگون با فاصله استاندارد از یکدیگر قرار بگیرند. این طراحی داخلی کافه تریا طوری دیزاین شده تا مشتری های داخل و بیرون از مغازه به راحتی یکدیگر را ببینند و باهم ارتباط برقرار کنند. تأثیری که طراحی و اجرای فضای سبز تالارها و رستورانها بر جلب مشتری دارد را هیچ دکور دیگری نمیتواند بیافریند! معماری و دکور اماکن تجاری بیشازپیش اهمیت پیداکرده و برخلاف گذشته، بهترین کیفیت سرویسدهی هم دیگر نمیتواند مشتریان شمارا برای همیشه نگه دارد مگر اینکه برای دکور رستوران، تالار یا پاساژ و مغازهی خود فکر خاصی کرده باشید. فردی که برای خرید به پاساژی رفته و محو تماشای دیوار سبز ساختهشده در این پاساژ میشود، برای همیشه خاطرهی خوبی از خرید خود خواهد داشت. اماکن تجاری که اهمیت این موضوع را جدی نگیرند، سرانجام خوبی نخواهند داشت! این کافه و چایخانه دارای فضای بسیار دنج با دکوراسیون داخلی جذاب و فضای باز بسیار زیبا می باشد.

ما تمام تلاش خود را میکنیم که با طرح و خلق آثار نو در حوزهی فضای سبز شهری، همیشه در اوج باقی بمانیم. با استفاده از عناصر طبیعی و زیبا، محیطی آرامش بخش ایجاد کنید و تا جای ممکن سعی کنید ایده های نو و مدرن داشته باشید. نورپردازی صحیح می تواند نمای میز و صندلی را ارتقا داده و کم و کاستی ها و معایبی که ممکن است توسط مشتریان دیده شود را کم کند و در مجموع تجربه یک وعده غذایی را برای آنها بهبود ببخشد. موجب جذب بیشتر مشتریان می گردد. برای آن که جذابیت طراحی رستوران ایرانی افزایش یابد میتوانید از آویزهای سقفی متنوع و متفاوتی استفاده کنید، برای مثال از همان ابزاری که در رستوران استفاده میکنید برای ایجاد زیبایی بیشتر در تزئین فضای داخلی رستوران میتوانید بهره ببرید. مهمانان تالار که تصاویر متعددی با فضای سبز، آبنما و گلآرایی خیرهکننده تالار میگیرند، هیچوقت خاطرهی آن شب را فراموش نخواهند کرد. ازاینرو میتوان از تجهیزات نورپردازی مختلفی در آنها استفاده کرد. به عنوان مثال اقامت در اتاق های استاندارد این هتل مشهد، 500 هزار تومان و اقامت در اتاق های لوکس هتل بیش از 2 میلیون هزینه در برخواهد داشت.