انواع روش های حمل و نقل دریایی شرکت حمل و نقل جاده ای پروازبام | transemartlogistics

بارهای عمده یا حجیم، که نیاز به بسته‌بندی ندارند، مانند آهن‌الات، انواع پروفیل و لوله را BB می‌گویند. این نوع بارها را با کشتی‌های مخصوص Break Bulk جابجا می‌کنند. از لنج‌ها در خلیج فارس و دریای عمان استفاده زیادی می‌شود به همین دلیل ایرانیان با آن‌ها آشنا هستند.

بارهایی مانند غلات، سیمان و یا مواد معدنی با استفاده از انواع کشتی فله بر در سطح بین المللی https://transemartlogistics.com جابجا می شود. برای بارگیری و تخلیه این کشتی ها از جرثقیل های قاشقی شکل می بایست استفاده شود به همین دلیل بر روی عرشه فضای خاصی را برای آن ها طراحی کرده اند. انواع مختلفی از خدمات حمل بار وجود دارد که با توجه به نیاز و نوع کالای موردنظر بهترین روش برای حمل و نقل بار انتخاب می‌شود. اینکه کالای مورد فاسدشدنی است یا خیر؛ وزن کالا چقدر است؛ کالای موردنظر حداکثر تا چه زمانی باید به مقصود برسد و… عواملی هستند که روی انتخاب روش حمل و نقل تأثیرگذارند. می‌توان گفت تقریباً برای تمام افراد حداقل یک بار پیش آمده که به انواع روش های حمل و نقل بار احتیاج پیدا کنند.

  • جالب است بدانید که بیش از 90 درصد مبادلات بین‌المللی کالا توسط حمل و نقل دریایی انجام می‌شود.
  • روش‌های کراس استافینگ ، چارتر، فله، گروپاژ و ترانسشیپ از مهم‌ترین انواع حمل و نقل دریایی هستند.
  • در این شرایط شرکت می تواند برای جابجایی ،صفافی،نگهداری و حمل ونقل کالا نسبت به انتخاب موارد زیر اقدام نماید.
  • در این کشتی‌ها معمولا غذا، آب، بستر خاکی، دارو، و غیره برای دام موجود است.
انواع روش های حمل و نقل دریایی شرکت حمل و نقل جاده ای پروازبام | transemartlogistics

از ارسال یک کلید گرفته تا انتقال اثاثیه‌ی خود به مکان یا شهری دیگر و یا خیلی فراتر از این‌ها و انجام واردات و صادرات و ارسال کالا به کشوری دیگر. تمامی مواردی که ذکر شد نشان‌دهنده‌ی گستردگی و اهمیت بالای صنعت حمل و نقل است. انواع مختلفی از خدمات حمل بار وجود دارد که با توجه به نیاز و نوع کالای موردنظر بهترین روش برای حمل و نقل بار انتخاب می شود. می توان گفت تقریباً برای تمام افراد حداقل یک بار پیش آمده که به انواع روش های حمل و نقل بار احتیاج پیدا کنند. از ارسال یک کلید گرفته تا انتقال اثاثیه ی خود به مکان یا شهری دیگر و یا خیلی فراتر از این ها و انجام واردات و صادرات و ارسال کالا به کشوری دیگر. تمامی مواردی که ذکر شد نشان دهنده ی گستردگی و اهمیت بالای صنعت حمل و نقل است.

روش حمل و نقل دریایی برای تجارت بین المللی

بر اساس آمارهای سازمان تجارت جهانی، بیش از ۷۰ درصد سهم تجارت دنیا، از طریق حمل با کشتی صورت می‌گیرد. یعنی محموله از مبدأ تا رسیدن به مقصد با یک کشتی حمل نمی‌شود و در بین مسیر از یک کشتی به کشتی دیگر منتقل می‌شود. قطعا قابل حدس است که این روش می‌تواند دشواری و صرف هزینه مالی و زمانی بیشتری به همراه داشته باشد.

حمل دریایی بار به بندرهای بزرگ دنیا؛ ارسال محموله به نقاط مختلف دنیا

ریسک و مسئولیت فروشنده زمانی که کالا را به نقطه توافق شده می‌رساند خاتمه میابد. ریسک و مسئولیت فروشنده زمانی که کالا را تحویل اولین حمل‌کننده می‌دهد خاتمه میابد. خدمات شرکت جهان کالا کارگو در برگیرنده تمام نیازهای مشتریان از بسته بندی در مبداء ، بارنامه و ارسال بار هوایی توسط ایرلاین های معتبر دنیا ، تا ترخیص بار در گمرکات و تحویل در مقصد می‌باشد.

روش گروپاژ