افزونه دیجیتس | ورود با شماره موبایل در وردپرس + ویدئو آموزشی

پس از نصب افزونه بر روی وردپرس خود، وارد مرحله ثبت اطلاعات در digits شوید و ابتدا با کلیک بر روی آیکون و نام افزونه در منوی وردپرس وارد تنظیمات افزونه digits شوید. مطابق با شکل زیر این افزونه دارای تب‌های سامانه پیامکی، تنظیمات عمومی، تنظیمات فرم‌ها و پوسته می‌باشد که در ویدئو زیر به  تمامی این موارد توضیح داده شده است.

تب سامانه پیامکی افزونه digits

نمونه متن : در حالت پیش‌فرض و بدون استفاده از وبسرویس خدماتی، متن پیامک دلخواه خود را با استفاده از دو شورت کد {NAME} و {OTP} (که به ترتیب نام سایت و کد تأیید) می‌باشد، تکمیل نمایید.

ساختار شماره موبایل : نحوه ذخیره سازی شماره موبایل کاربران در افزونه دیجیت را مشخص خواهد کرد، پیشنهاد این است که این گزینه را بر روی خیر قرار دهید.

جهت دریافت افزونه اصلی دیجیتس کلیک کنید.
همچنین برای دریافت آپدیت خدماتی افزونه دیجیتس (ارسال پیامک از طریق پترن) کافیست پس از ثبت نام و تهیه پنل پیامکی از پشتیبانی(تیکت) اقدام کنید. 

بسیاری از سایت‌ها در حال فروش افزونه Digits می‌باشند که معتبرترین آن‌ها سایت ژاکت است. افزونه دیجیتس ارائه شده توسط مرساوب تولید و پشتیبانی می‌شود.

مخفی کردن کد کشور : در صورتی که تمایل دارید کد پیش شماره در صفحه عضویت و ورود دیجیتس مشخص نشود، این مورد را فعال کنید.

رمز عبور: رمز عبور پنل کاربری پیامکی شما در سامانه ملی پیامک

بصورت کلی هنگامی که قصد ارسال از طریق وبسرویس خدماتی در افزونه Digits را داشته باشیم، نمونه متن بصورت قالب زیر درج خواهد شد:

کد کشور اصلی : این گزینه بر روی پیش شماره ایران تنظیم گردد.

پس از انجام ذخیره‌سازی ارسال پیامک از طریق وبسرویس خدماتی-اشتراکی انجام خواهد شد.

در این بخش تنظیمات مربوط به نحوه دریافت شماره موبایل و ارسال کد تأیید مشخص خواهد شد.

تنظیمات ارسال پیامک کد تأیید

ارسال پیامک از طریق الگو (دلخواه):  در صورتی که قصد استفاده از وبسرویس خدماتی (ارسال پیامک به تمامی شماره‌های لیست سیاه مخابرات) را دارید، از لیست کشویی عبارت “بله” را انتخاب کنید. (از آنجایی که پیامک‌های کد تأیید بسیار حائز اهمیت هستند، پیشنهاد می‌شود از همین روش استفاده کنید)، در غیر اینصورت پیامک‌ها از خط اختصاصی پنل کاربری پیامکی شما ارسال خواهند شد.

برای دریافت آپدیت خدماتی افزونه Digits به پشتیبانی تیکت ارسال فرمایید.

تب تنظیمات عمومی دیجیتس

template_Id-{OTP}##shared

تنظیمات سامانه پیامکی افزونه دیجیتس

فعالسازی ارسال پیامک از طریق پترن (الگو)

خط ارسال کننده پیامک: شماره اختصاصی ارسال کننده پیامک در پنل کاربری شما می‌باشد.

تنظیمات ووکامرس افزونه ورود با شماره موبایل

پوسته افزونه دیجیتس

نمونه متن: هنگامی که از ارسال از طریق الگو استفاده می‌کنید تنها عبارت {OTP} را در این بخش قرار دهید.

فراموشی بازیابی رمز عبور برای کاربر : در صورتی که فرم ثبت‌نام و ورود سایت شما در افزونه دیجیتس دارای رمز عبور می‌باشد، با فعال بودن این گزینه کاربر قادر به تغییر رمز عبور خود خواهد بود.

در بخش تنظیمات پوسته می‌توانید پوسته‌های مختلف در افزونه دیجیتس را برای استفاده در صفحات ورود و عضویت انتخاب نمایید، همچنین در ادامه این صفحه با جزئیات شما می‌توانید ویژگی‌های بصری صفحات را تغییر داده و یا تصاویر دلخواه خود را بارگذاری نمایید، رنگ پس زمینه، فونت‌ها، نوشته‌ها و حتی جعبه‌های متنی را تغییر دهید.

تنظیمات پوسته افزونه

شماره ارسال کننده سامانه پیامک : شماره اختصاصی ارسال کننده پیامک در پنل کاربری شما.

ایجاد دکمه سفارشی : این گزینه به مدیر سایت امکان اضافه کردن کاربر از طریق داشبورد وردپرس از بخش افزودن کاربر جدید در نوار پیشخوان را خواهد داد.

ارسال مجدد کد تأیید پس از زمان : مدت زمان اعتبار کد تأیید ارسالی در افزونه دیجیتس، پس از پایان مدت زمان معین شده کد تأیید معتبر نخواهد بود.

تنظیمات ووکامرس برای اتصال به دیجیت

1734-{OTP}##shared

مطابق با شکل در تب تنظیمات پنل پیامکی شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات موردنیاز، افزونه دیجیت را به پنل کاربری خود متصل کنید.

 template_Id همان کد متن بوده و {OTP} نیز متغیر 0 می‌باشد. در نهایت متنی که من باید در افزونه Digits در بخش نمونه متن وارد کنم بصورت زیر خواهد بود:

کد کشور پیشفرض : در صورتی که این مورد را انتخاب نکنید، در فرم ثبت نام نیاز خواهد بود تا کاربر کد کشور پیشفرض (ایران) را خودش انتخاب کند.

تعداد ارقام کد تأیید : کد تأیید ارسالی توسط افزونه دیجیتس بین 4 تا 8 رقم قابل تغییر خواهد بود.

کاربر گرامی کد تأیید شما {0} می‌باشد.
melipayamak.com

افزونه دیجیتس یا دیجیت، از محبوب‌ترین افزونه‌های وردپرس برای ارسال کدفعالسازی و ورود با شماره موبایل است. در این مقاله قصد داریم به بررسی امکانات این افزونه بپردازیم و راهنمای نصب افزونه digits را به صورت کامل شرح دهیم.

ساختار نام کاربری : افزونه دیجیتس این قابلیت را به شما خواهد داد تا نحوه ایجاد نام کاربری مشتریان در هنگام ثبت‌نام را از بین گزینه‌های ایمیل، نام کاربر، شماره تلفن و یا اعداد تصادفی انتخاب نمایید.

در این بخش 4 دسته‌بندی برای تنظیمات وجود دارد:

بخش پایه افزونه دیجیتس

جایگزین کردن صفحه ورود به حساب ووکامرس با افزونه Digits : با غیرفعال کردن این گزینه، فرم پیشفرض قالب سایت شما برای کاربر نمایش داده خواهد شد و نه فرم مخصوص افزونه دیجیتس.

نقش کاربری پیشفرض : کاربرانی که در سایت شما ثبت‌نام می‌کنند چه نقشی به ایشان اهدا شود، در صورتی که سایت شما فروشگاهی باشد این گزینه را بر روی Customer قرار دهید.

پشتیبانی این افزونه بصورت 24 ساعته بوده و پس از خرید بصورت دائم می‌توانید از آپدیت‌های افزونه digits بهره‌مند شوید.

اتصال افزونه به ملی پیامک

اتصال افزونه دیجیتس ژاکت به پنل پیامکیOverwrite Forgot Password Link : در صورتیکه از فراموشی رمز عبور استفاده می‌کنید، این گزینه فعال باشد.

اتصال افزونه دیجیتس ژاکت به پنل پیامکی

تنظیمات عمومی افزونه

درگاه پیامکی: ابتدا از لیست درگاه‌های موجود “melipayamak.com – ملی پیامک” را انتخاب کنید.

استفاده از تأیید موبایل در بخش ورود مدیریت وردپرس : این گزینه به مدیران سایت امکان ورود به داشبورد وردپرس از طریق کد تأیید یک‌بار مصرف را خواهد داد.

وبسایت یونایتد اور

نام کاربری: نام کاربری مربوط به پنل کاربری پیامکی شما در سامانه ملی پیامک

بعنوان مثال: “کاربر گرامی کد تأیید شما {0} می‌باشد. address.com”

مرساوب 10 اددان نیز برای افزونه دیجیتس ارائه می‌دهد که 3 اددان در کنار افزونه کد تأیید دیجیتس، هنگام خرید ارائه می‌شود. 7 اددان دیگر تجاری بوده و باید خریداری شود.

فیلد اجباری برای اطلاعات صورت حساب : این گزینه بر روی فیلد موبایل قرار گیرد، تا در صورت تمایل به ثبت نام و یا ورود مشتریان از صفحه صورت حساب نیز قابلیت ارسال کد تأیید وجود داشته باشد.

تنظیمات ووکامرس افزونه ورود با موبایل

همان‌طور که در شکل 1 مشاهده می‌شود. در تب سامانه پیامکی اطلاعات مربوط به پنل کاربری خود را وارد نمایید.

سامانه ملی پیامک، تنها پنل اس ام اس ایرانی که در سایت رسمی دیجیتس معرفی شده است.

راهنمای نصب افزونه دیجیتس

افزونه دیجتس امکاناتی به شرح زیر در اختیار شما قرار خواهد داد:

شماره قالب دلخواه: یک کد است که پس از درج متن ایجاد خواهد شد و باید آن را در این بخش وارد نمایید. (در نظر داشته باشید برای کد تأیید ورود، الگوی شما باید تنها یک متغیر داشته باشد که همان کد تأیید افزونه است).

در این بخش تنظیمات کلی مربوط به وردپرس در سایت شما انجام خواهد شد.

تنظیمات عمومی افزونه

تنظیمات پوسته افزونه

افزونه دیجیتس ژاکت

اما در هنگام استفاده از وبسرویس خدماتی مطابق با الگوی ارائه شده در پایین تکست باکس مربوط به نمونه، این بخش را تکمیل کنید.

سامانه پیامکی : در این بخش Melipayamak را انتخاب کنید.

پس از تکمیل موارد فوق، باید اتصال افزونه دیجیتس از طریق وبسرویس با پنل کاربری پیامکی شما ایجاد گردد و قابلیت ارسال پیامک ایجاد شود.

تنظیمات سامانه پیامکی افزونه دیجیتس

بنابراین پیشنهاد می‌گردد مقاله ارسال پیامک بر اساس پترن را مطالعه فرمایید، تا با شرایط دریافت این سرویس و نحوه درج قالب متون وبسرویس خدماتی آشنایی کامل پیدا کنید (توجه داشته باشید که درج متن برای افزونه Digits شامل یک متغیر می‌باشد).

پیام پس از ثبت‌نام یا ورود برای نمایش کاربر : در صفحه ثبت‌نام سایت و یا ورود، افزونه دیجیتس پیغام‌های خطای ورود و یا موفقیت آمیز بودن را به مشتریان نمایش خواهد داد.

ارسال پیامک کد تأیید

تنظیمات ارسال پیامک کد تأیید

با ذکر یک مثال، درج متن برای افزونه Digits را با هم بررسی می‌کنیم. متن مورد نظر بصورت زیر درج خواهد شد:

جهت دریافت افزونه اصلی دیجیتس کلیک کنید.
همچنین برای دریافت آپدیت خدماتی افزونه دیجیتس (ارسال پیامک از طریق پترن) کافیست پس از ثبت نام و تهیه پنل پیامکی از پشتیبانی(تیکت) اقدام کنید.
در صورتیکه به مشاوره و راهنمائی بیشتر نیاز دارید با شماره 02163404 تماس حاصل فرمائید.

فعالسازی ارزیابی قدرت رمز عبور : در هنگام فعال بودن رمز عبور در افزونه دیجیتس، با فعال کردن این گزینه رمز عبورهای ساده و کوتاه در هنگام ثبت‌نام قابل قبول نخواهد بود.

در این مقاله، دو افزونه Digits معرفی می‌شوند:

امکانات افزونه Digits

از آنجایی که ارسال پیامک کد تأیید ورود و ثبت‌نام برای سایت‌ها اهمیت بسیار بالایی دارد، پیشنهاد می‌کنیم تا از وبسرویس خدماتی (ارسال از طریق الگو) استفاده نمایید. چرا؟ چون بخشی از شماره‌های مشتریان و کاربران سایت ممکن است در لیست سیاه مخابرات باشد و دریافت پیامک برای آن‌ها از طریق خط اختصاصی غیرقابل انجام باشد.

نام کاربری : نام کاری پنل پیامکی شما در سامانه ملی ‌پیامک.

افزونه ثبت نام و ورود با شماره موبایل یا پلاگین Digits برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس طراحی شده و امکان ساده سازی ثبت نام را با تغییر روند ثبت نام و ورود تنها با یک شماره موبایل را در اختیار شما قرار می دهد، دیگر نیازی به پست الکترونیک، بخاطر سپردن رمزهای عبور متنوع و درگیر شدن با صفحه‌های مختلف برای ثبت نام و ورود به سایت را نخواهید داشت و تنها با دارا بودن یک شماره تلفن همراه می توانید کد احراز هویت را با استفاده از پیامک دریافت کنید و ثبت نام و ورود خود را به وب‌سایت انجام دهید.

کد متن در پنل کاربری من که این متن را درج کرده‌ام، 1734 می‌باشد.

رمز عبور : رمز عبور پنل پیامکی شما در سامانه ملی پیامک.